Haber

Karaali köyünde CHP’liler saldırıya uğradı

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Karaali köyünde toplu oy kullanıldığını tespit eden CHP’liler saldırıya uğradı. Dayak yiyen eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, 30 kişilik bir grubun linç girişiminde bulunduğunu belirterek, “Taziyedeki sandıkları topladılar ama okula getirmediler. Karaali İlkokulu sandığı. 1 oy bize, 366 oy Erdoğan’a. Gelmeyenler oy kullanıyor. Linç girişiminden sonra yine usulsüzlük yaptılar, ben de Mahmut Tanal’ın vekili geldikten sonra çıktım.” .

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Karaali köyüne giden CHP’liler, toplu oy kullanıldığının belirlenmesi üzerine saldırıya uğradı. 30 kişilik grubun saldırısında darp edilen eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, hastaneye giderek tedavi altına alındı. ANKA Haber Ajansı’na konuşan Şeker, şunları söyledi:

“Taziye konutundaki sandıkları topladılar ama okul için toplamadılar. Karaali İlkokulu sandığı deniyor. 1 oy 366 oy Erdoğan’a veriliyor. Gelmeyen oy yerine gidiyor. Kadınlardan biri oy kullanmaya gelmedi, linç girişiminden sonra yine usulsüzlük yaptılar, sonra oradan ayrıldım.

Ben savcılığa şikayetlerimizi iletiyorum, raporla ilgili işlemleri de yapıyoruz. Bizi linç girişiminde bulunuldu. 30 kişilik bir grup biz sandık görevlilerini linç girişiminde bulundu. Biz gözlemci olarak oradaydık. Burnumuzda darp izleri var. Kutunun sahibi olun. Demokrasiyi korumaya çalışıyoruz.”

“TANIKLARIN HAYATINI SAĞLAYIN!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Twitter hesabından olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şanlıurfa Eyyübiye’de görevli milletvekilimiz Ali Şeker, Karaali Mahallesi 2165 numaralı sandıkta usulsüzlüğe karşı çıktığı için grup tarafından darp edildi! Yetkilileri uyarıyoruz; sandık güvenliğini sağlayın, sandık güvenliğini sağlayın” meslektaşlarımız ve gözlemcilerimiz görev başında!”

“GÜVENLİ HAYATINIZI SAĞLAYIN”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesaplarından şunları söyledi:

“İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Karaali köyünde birinci cinsiyetteki oyların tamamının kullanıldığı ve tek aday olduğu yerde görev yapmaktadır. Düzensizliklere itiraz ettiği için gözlemcilerimiz tarafından darp edilmiştir. Kadınların yerine oy kullanacaklar. Telefonları bozukmuş. Köyde jandarma var ama sayı yeterli değil. Buradan, “Yetkilileri uyarıyoruz, sandık güvenliğini sağlayın, meslektaşlarımızın ve arkadaşlarımızın güvenliğini sağlayın.” gözlemciler Hukuka aykırı emir, talimat, talep ve uygulamalar karşısında görevinizi yapın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu