Yaşam

Harry Potter Serisi Filmleri Kadar Şaşırtıcı Kamera Arkası Ayrıntıları

Harry Potter Dizi, şu ana kadar gişede en çok hasılat yapan yapımlardan biri. dizi bile Ölüm Yadigarları İkinci Bölüm Film aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılat yapan elli filmi arasında da ortalarda yer alıyor. Geçen Kasım ayında HBO, diziyi bir dizi olarak yeniden çekeceğini duyurdu. Özellikle film yapmak Harry Potter Böyle yepyeni bir dünya yaratmak elbette kolay bir iş değil. bizde popüler Harry Potter Oyuncuların dizinin çekimleri sırasında ne gibi zorluklarla karşılaştıklarını ve yaşadıkları farklı olayları sizler için derledik. İşte, sizinle nostaljik ve sürprizli bir yolculuğa çıkalım.

1. Alan Rickman, Matthew Lewis ve Rupert Grint’in arabasına yaklaşmasına izin vermedi.

Profesör Snape’i canlandıran aktör Alan Rickman, beşinci filmin çekimleri sırasında Neville ve Ron’u oynayan Lewis ve Grint’in yeni BMW’lerine yaklaşmasını yasakladı. Çünkü dördüncü filmin çekimleri sırasında Rickman’ın koltuklarına dökülen bu iki milkshake!

2. Yönetmen, Alan Rickman’ın kontakt lens kullandığını öğrenince şok oldu.

Ateş Kadehi yönetmeni Mike Newell, Rickman’ın Snape rolü için siyah lens taktığını bilmiyordu. Oyuncunun kendine has göz rengini övdükten sonra Rickman, yönetmenin önünde lenslerini çıkardı. Yönetmenin şu anki ifadesini ancak hayal edebiliyoruz!

3. Yönetmen sahneyi kestikten sonra bile Gryffindor ve Slytherin çatışmaları devam etti.

Tom Felton, çocuk oyuncuların sette kümeler oluşturduğunu söyledi. Bir sette Daniel, Emma ve Rupert, diğerinde ise Tom ve diğer Slytherin’ler vardı. Ekip asla birbirine bulaşma fırsatından geri adım atmaz. Tom Felton, bir keresinde neredeyse Emma Watson’ı ağlattığını itiraf ederek, bundan utandığını söyledi.

4. Oyuncular yanlış bir şey yaparlarsa cezalandırılırlardı.

Setteki birçok genç oyuncu sürekli davranmadığı için takım bu duruma çözüm olarak kırmızı kart sistemini getirdi. Kırmızı kart gören kişi ceza alacak. Emma Watson sadece bir kez kırmızı kart gördü. Son filmde Luna Lovegood’un babasıyla çektikleri sahnede gülmekten kendini alamadığı içindi.

5. Daniel Radcliffe birden fazla asa kırdı.

Radcliffe’in çekimler sırasında birçok aksesuarı kırdığına dair söylentiler var ve bahsi geçen aksesuarların birçoğunun asa olduğu belirtiliyor. Hatta bazı kaynaklar kırdığı asa sayısının yüze kadar çıktığını söylüyor. Daniel Radcliffe bu söylentileri kısmen doğruladı. Asaları baget olarak kullanırken aslında o kadar çok kırmadığını, en fazla yirmi tane kırabileceklerini belirtti.

6. Luna Lovegood’u oynayan Evanna Lynch, sette görülmekten korkuyordu.

Lynch’ten Harry Potter’ın kadrosuna Zümrüdüanka Nişanı filmde yer aldı. Daha önce dizinin büyük bir hayranı olduğu için ilk setinde oldukça gergindi. Ana karakterleri oynayan oyuncularla konuşma pratiği bile yaptı. Evanna, Emma Watson’ın kendisine karşı inanılmaz derecede nazik olduğunu ve kendisini rahat hissettirmeye çalıştığını belirtti.

7. Helen McCory’nin aslında Bellatrix’i oynaması planlanmıştı.

Narcissa Malfoy’u oynayan aktris Helena McCrory’nin Bellatrix Lestrange olması gerekiyordu, ancak hamileliği rolün Helena Bonham Carter’a geçmesine neden oldu.

8. Lucius Malfoy’u canlandıran oyuncu daha fazla ekran süresi istedi.

Jason Isaacs, karakterini hapisten çıkarması için Joanne Rowling’e yalvardı. Bildiğiniz gibi Lucius altıncı sinemada Azkaban’da hapsedildi ve orada kalmak zorunda kaldı. Ancak oyuncu son filmde olmayı o kadar çok istemiş ki bunu yazara defalarca söylemiş. Böylece son iki filmde rol aldı.

9. Tom Felton en sevdiği sahnelerden birini gösterdi.

Oyuncu, en sevdiği sahnelerden birinin altıncı filmde Harry ile yaptığı düello olduğunu söyledi. Diğer dövüşlerinde sahnelere özel efektler eklenmişti ancak yönetmen bu sahnede gerçekten klozetlerin ve lavaboların patlaması gerektiğini hissetmişti. Felton bu gerçekçi yaklaşıma kesinlikle bayıldı!

10. Oyuncular Gereksinim Odası’nı çekerken çok zorlandılar.

Fred ve George’u canlandıran oyuncular, bu mekanda çekilen sahneden rahatsız olduklarını ifade ettiler. Setin çok rahatsız ve sıcak geçtiğini belirtirken, Ginny Weasley karakterini canlandıran çalışma arkadaşları Bonnie Wright da aynı fikirdeydi. Wright’ın klostrofobisi olduğu için dar bir alanda çok sayıda insanla çalışmak onun için çok zorlayıcıydı.

11. Radcliffe sete Cameron Diaz’ın bir fotoğrafını getirdi.

Tom Felton’ın Quidditch çekiminden komik bir anı paylaştı. Yönetmen, oyunculardan doğru yöne bakabilmeleri için top yerine kullanabilecekleri kişisel eşyalar getirmelerini istedi. Tom bir balığın fotoğrafını getirirken Daniel Radcliffe, Cameron Diaz’ın bir fotoğrafını getirdi!

12. Mallfoy’un komik repliği, Tom Felton’ın orijinal repliği unutması sonucunda doğdu.

Harry Potter ve Sırlar Odası İçinde , Harry, Ron, ve Hermione temel bir iksir içerler ve Draco’nun arkadaşları olurlar. Malfoy, Goyle’a dönüşen ancak gözlüğünü çıkarmayı unutan Harry’yi görünce, “Senin okuyabildiğini bilmiyordum,” diyor. Bu, Tom Felton’ın doğaçlaması çünkü orijinal repliğini unutmuş! Sizce de çok güzel bir doğaçlama olmadı mı? 🙂

13. Daniel Radcliffe yıllar sonra Helena Bonham Carter’a aşık olduğunu itiraf etti.

Radcliffe bu itirafı Harry Potter’ın 2022 özel bölümünü çekerken yaptı. Oyuncu, Daniel’in yıllar önce yazdığı bir notu da okudu. Not, Daniel’in Carter’ın kahvesini tutmaktan mutlu olduğunu, ona aşık olduğunu ve on yıl önce doğmadığı için pişman olduğunu söylüyordu. Radcliffe, meslektaşlarıyla daha özgürce konuşabilmek için yaşlanmasının ne kadar harika olduğunu anladığını da sözlerine ekledi.

14. Sutyen sahnesini defalarca tekrarladılar.

Harry Potter ve Kalıntılar Bölüm 1′ Aynı zamanda, Harry ve arkadaşları çok özlü iksiri kullanarak başkalarına dönüşürler. Daniel Radcliffe, karakterin yüz ifadelerini ve davranışlarını öğrenmek için çok çalıştı. Fleur karakterine dönüştüğünde çok hızlı bir şekilde sutyeni açmak zorunda kalmış ama bunu yapmakta oldukça zorlanmıştı. Tek eliyle açamayacak durumdaydı. Bu sahneyi seksen dokuz tekrarda çekmeyi başardılar.

Bonus: Robbie Coltrane, Hagrid’i oynamaktan neden mutluydu?

Coltrane en az bir kez gerçekten iyi bir karakteri canlandırdığı için mutlu olduğunu söylerdi. Yanlış karakterler de dahil olmak üzere her zaman bilinmeyen karakterleri oynamak zorunda kalan oyuncu için Hagrid’in yeri çok özeldi. Robbie Coltrane 14 Ekim 2022’de vefat etti.

Asalarını kaldır, Hogwarts! Hagrid her zaman bizimle olacak! ✨

Peki siz en çok hangi Harry Potter filmini seviyorsunuz? Dizinin yeniden çekilmesi hakkında görüşleriniz nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu