Haber

Diyarbakır’da yüzme eğitimi alan çocuklara spor malzemesi desteği

Diyarbakır’da çocuklara yüzme eğitimi verildi spormateryal desteği.

Öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmeleri için Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından “Spora Gel Projesi” kapsamında düzenlenen yüzme kursları devam ediyor.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, Seyrantepe TOKİ Yüzme Havuzu’nda eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek onlara spor malzemeleri dağıttı.

“31 bin 646 öğrenci sporla buluşturuldu”

Vali Su, gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi olarak gençler ve çocuklara yönelik ortada spor faaliyetleri olmak üzere birçok faaliyet yürüttüklerini söyledi.

8-21 yaş arası çocuklar ve gençler başta olmak üzere sporun her dalında eğitim verdiklerini kaydeden Su, “Şu anda ilimizde 31 bin 646 öğrencimiz ve yavrumuz sporla buluşturuldu. Hem yüzmeyi öğretmek hem de bu sporda şampiyonların yetişmesine vesile olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yıl yüzme kurslarımızda 13 bin çocuğumuza bu sporu sevdireceğiz.” söz konusu.

Havuzlardan her vatandaşın yararlanabileceğini belirten Su, havuzların pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri çocuklara ve gençlere, cumartesi günleri yetişkinlere, pazar günleri ise ildeki sivil toplum kuruluşlarına sunulduğunu bildirdi.

Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi ve belediyeden daire başkanları katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu